Voorgenomen gronduitgifte d2060 en d2063
De gemeente Urk heeft het voornemen om de percelen, kadastraal bekend als:
- Gemeente Urk, sectie D, nummer 2063 (gedeeltelijk), groot 1 ha 62 a en 37 ca;
- Gemeente Urk, sectie D, nummer 2060 (gedeeltelijk), groot 3 ha 96 a en 0 ca;
- Gemeente Urk, sectie D, nummer 2060 (gedeeltelijk), groot 1 ha 86 a en 10 ca,
plaatselijk bekend als zijnde kavels in het plangebied Zeeheldenwijk te Urk in pacht uit te geven.
Met deze publicatie geeft de gemeente Urk uitvoering aan de Didam-uitspraak van de Hoge Raad van 26 november 2021 (ECLI:NL:HR:2021:1778).
De gemeente Urk zal deze gronden niet via een openbare selectieprocedure in pacht verpachten, maar zal deze een-op-een uitgeven. Bij de voorgenomen een-op-een gronduitgifte spelen de volgende overwegingen een rol:
- De gemeente Urk is bezig met de ontwikkeling van het bestemmingsplan ‘Port of Urk – Binnendijks bedrijventerrein’. In dat kader was het voor de gemeente noodzakelijk om gronden te verwerven in het plangebied waarop nog een pachtovereenkomst van toepassing was. Vervolgens zijn er nieuwe pachtafspraken gemaakt voor gronden in de Zeeheldenwijk, welke achteraf niet passend bleken in combinatie met werkzaamheden voor de realisatie van de nieuwe woonwijk. De gemeente is opnieuw in gesprek gegaan met de pachters voor een wijziging van de pachtovereenkomst voor gronden in de Zeeheldenwijk.
- Op basis van de te compenseren gronden in combinatie met de beoogde realisatie van het bestemmingsplan is de gemeente Urk van oordeel dat er maar één serieuze gegadigde is aan wie de gemeente de gronden in pacht uit kan geven.
Reactietermijn
Indien u zich niet kunt verenigen met dit voornemen dient u een kort geding tegen de gemeente Urk aanhangig te maken bij de rechtbank Midden-Nederland. Met het oog op de voortgang in deze uitgiftetrajecten en het verkrijgen van duidelijkheid over de rechtszekerheid van de transacties, hanteert de gemeente een reactietermijn van 20 kalenderdagen. Indien u niet binnen de gestelde termijn van 20 kalenderdagen een kort geding aanhangig heeft gemaakt, dan wordt u geacht zich niet te verzetten tegen de hiervoor voorgenomen gronduitgifte en wordt u geacht uw rechten ter zaken te hebben verwerkt.
Datum: 29 juni 2023